У ІІ відбірковому турі активну участь взяли провідні викладачі і студенти кафедри художнього текстилю та моделювання костюма

Під егідою Свято - Георгіївського Міжнародного Православного Фестивалю Культури і творчості  пройшов його ІІ відбірковий тур, в якому прийняли активну участь провідні викладачі і студенти кафедри художнього текстилю та моделювання костюма під керівництвом Дійсного академіка Української академії архітектури, Народного художника України, кандидата мистецтвознавства Людмили Жоголь Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Це один з провідних вищих художніх закладів столиці, який, спираючись на кращі традиції української національної культури, завоював  авторитет, своїм високопрофесійним рівнем підготовки фахівців декоративно-прикладного мистецтва і дизайну.

Виставка репрезентує яскраву сторінку в сучасному декоративно-прикладному і образотворчому мистецтві. Основні напрямки, що представлено в експозиції, це такі різновиди художнього текстилю як ткацтво, термоаплікація, народна та сучасна вишивка, а також живопис і графіка.

У виставковій залі Київського будинку офіцерів  представлено п'ятнадцять високохудожніх творів професійних митців. Шанувальники класичного човникового ткацтва зможуть побачити на виставці сучасні тканні декоративні панно М. Тищук «Відблиск на воді» та «Деревонько», які захоплюють своєю лірично-образною мовою,  збагаченою авторськими технологічними новаціями.

Збереження народних традиційних мотивів в композиційному рішенні вишитих рушників виразно прочитується в роботах В. Костюкової. Вишиті рукотворні рушники «Вічність» та «Весняні птахи» вражають  монументальністю образно-пластичного рішення і красою  узагальнено-умовних стилізованих мотивів.

Вишите декоративне панно  О. Феоклістової «Квіти України» демонструє дивовижне вміння автора використовувати і перевтілювати національні традиції у вирішенні сучасної вишивки.

Неординарні пошуки нових можливостей в художньому текстилі демонструє Г. Троценко в своїй серії текстильних панно «Гармонія», «Нічний сон», «Ніжність», використовуючи авторську техніку термоаплікації, яка сприймається одною із знахідок в новому експериментальному направленні художнього текстилю.

Глибинна змістовність відчувається в живописних полотнах за  біблейською тематикою серії робіт «Ноша», «Ангел», «Надія» Заслуженого художника України М. Базак. Саме  ця серія глибоко драматичних сакральних творів налаштовує глядачів на філософські роздуми.  Картини художниці випромінюють могутню  духовну енергетику.

Цікаві художньо-формальні і технічні пошуки  виявляє А. Дубій в своїх графічних роботах  із серії  «Мадонна», «Земний хрест».

Впевнені, що художня виставка відбіркового ІІ туру СВЯТО-ГЕОРГІЇВСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО ПРАВОСЛАВНОГО ФЕСТИВАЛЮ КУЛЬТУРИ І ТВОРЧОСТІ, посприяла  відкриттю для глядачів  цікавих спрямувань  українського декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва, що розвивається в контексті сучасного європейського художнього процесу.


Зоя Чегусова
Заслужений діяч мистецтв  України, мистецтвознавець
Президент української секції Міжнародної асоціації  арт-критиків АІСА,
член НСХУ, лауреат Національної премії України  ім. Тараса Шевченко

 
Киево-Печерская Лавра
Храмы Украины